Atentie!


Din septembrie 2011 am trecut la versiunea televizată ISTORIE SI VICTORIE de la Moldova 1 (vezi: http://istorie.nistru-prut.info/index.php?act=info)




          xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx




Invingatorul lunii august 2011: http://foto.nistru-prut.info/?p=460


Invingatorul lunii iulie 2011: http://foto.nistru-prut.info/?p=451


Invingatorii lunii iunie 2011: http://foto.nistru-prut.info/?p=442


Invingatorii lunii mai 2011:  http://foto.nistru-prut.info/?p=433


Invingatorii lunii aprilie 2011: http://foto.nistru-prut.info/?p=370



Invingatorii lunii martie 2011:

I) Premiul din clasamentul individual (500 lei) l-a castigat elevul Vitalie Ciochina (liceul Traian, clasa X - B; 121.031 puncte)

II) Premiul "DELMARK"  (3000 lei) l-a castigat echipa clasei a X-a B de la liceul Traian (441.060 puncte), in urmatoarea componenta: 
1. Ciochina Vitalie /121031  puncte
2. denis potereanu /60783  puncte
3. Alina Turcan /58882  puncte
4. Violeta Comendant /55004  puncte
5. Corina Cibotareanu / 51095  puncte
6. Cristina S. /50000  puncte
7. Maricica Rusu /28000  puncte
8. Cristina Petrascu /6300  puncte
9. DUBITO ERGO COGITO, COGITO ERGO SUM / 3315 puncte
10. Nadea Salari /2280 puncte
11. Ion Gumene /1360 puncte 
12. falo iulia /1145  puncte
13. Liuda Casapciuc /915  puncte
14. Cristian Iaconi /485 puncte 
15. Florica Iana / 415 puncte



Foto: Lidia Tătaru, profesoară de istorie,
alături de elevii clasei a X-a B, laureaţi ai premiului "DELMARK" 

Invingatorul lunii februarie 2011:

Aderina Mocreac (Liceul C. Negruzzi, clasa X - C - 118.860 puncte!
(Premiul a fost oferit de Centrul Comercial "Mondial")

 

Invingatorul lunii ianuarie 2011:

Sandu Ciobanu (Liceul M. Eminescu, clasa XII - B - 141.955 puncte!
(Premiul a fost oferit de Centrul Comercial "Mondial")



Invingatorul lunii decembrie 2010:

Ion Stoianov (clasa XI-a C, liceul Negruzzi) - 130.100 puncte!
Premiul a fost oferit de compania "DOXYTERRA": www.doxyterra.com)

Premiantul nu s-a prezentat la inmanarea premiului.
Din aceasta cauza 500 de lei au fost impartiti intre 9 elevi care au putut raspunde la intrebari.
Data evenimentului: 21.01.2011

Invingatorul lunii noiembrie 2010:

Mihaela Gutu (clasa VIII-a B, liceul Traian) - 75825 puncte.
(Premiul a fost oferit de magazinul "Pro Optic")



Invingatorul lunii octombrie 2010:

Irina Bahnari (clasa XII-a A, liceul C. Negruzzi) - 73730 puncte.
(Premiul a fost oferit de SRL "MARITSA")



Invingatorul lunii septembrie (2010):

Tudor Carapascal (clasa XI C, liceul C. Negruzzi) - 45000 puncte.
(Premiul a fost oferit de magazinul "PARADIS")



Invingatorii concursului la etapa 31.VIII.2010:

1. Victoria Cebotari, 18 ani, liceul Negruzzi C., clasa XII - A (117.420 puncte)
2. Ana Danuta (19 ani), liceul Alexandru cel Bun (Sangera), clasa XII - A (115.530 puncte)
3. Irina Cebotari (18 ani),В  liceul Negruzzi C., clasa XII - A (114.380 puncte)



Premiantele Irina si Victoria Cebotari liceul C. Negruzzi, clasa XII-a A.
Sponsor - compania "DELMARK"



Premianta Ana Danuta (19 ani),
liceul Alexandru cel Bun (Sangera), clasa XII - A
Sponsor - SRL "MARITSA"


In continuare premiantii vor fi desemnati la sfarsitul fiecarei luni:1 premiant - 500 de lei !
Jocul va fi activ pe parcursul intregului an.


Invingatorii concursului la etapa 1.05.2010.

Nr.Nume/PrenumeInstitutia de invatamant
Puncte
1.Iana Slanina Eminescu M. clasa XI - A464245
2.Dan Catalin Eminescu M. clasa XI - B460300
3.Batrincea Valentin Negruzzi C. clasa VIII - A443010
4.Jana Cernatinschi Eminescu M. clasa XI - A397685
5.radu adam Berezovski M. clasa VIII -F390000
6.Victoria Modirca Rebreanu L. clasa XII - A380325
7.GiGi SurguciAsachi Gh. clasa X - C363900
8.Svabu Feliciu Eminescu M. clasa XI - F351015
9.Cristina Tugulschi Eminescu M. clasa XI - C322220
10.Doina Pituscan Eminescu M. clasa XI - C313310
11.Iurcenco MihaiEminescu M. clasa XI - B311200
12.Mariana Pozdirca Eminescu M. clasa XI - C310510
13.Ion Golban Viteazul M. clasa XII - D298215
14.Popescu Cezara Puskin A. clasa VI - E230600
15.Adriana Caimacan Eminescu M. clasa XI - B200000


Cel mai mic laureat -Cezara Popescu !


Premiu special: Dina Novitchi, Liceul M. Berezovski, clasa XII - A
(alaturi de Anatol Vidrascu, proprietarul editurii "Litera")



Victoria Modirca, Liceul L. Rebreanu, clasa XII-a
(premiul este inmanat de Anatol Vidrascu, proprietarul editurii "Litera")



Ion Golban, Liceul M.Viteazu, cl.XII "D"
(premiul este inmanat de Petru V. Efrosi, reprezentantul companiei "Valcan-Tur")



Batrincea Valentin, Liceul C.Negruzzi, cl.VIII "A"
(premiul este inmanat de Liuba Barsan, reprezentantul companiei "Navelia-Tur")



Radu Adam, Liceul M.Berezovschi, cl.VIII "F"
(premiul este inmanat de Liuba Barsan, reprezentantul companiei "Navelia-Tur")



Gigi Surguci, Liceul Gh.Asachi, cl.X "C"


7 mai 2010.
9 premianti ai liceului "Mihai Eminescu" impreuna cu profesoara de istorie, dna Ana Capatina



Vrei să ai şanse de câştig mai mari în jocul "ŢARA ISTORIEI"? Adaugă-l pe dr. V. Stavilă ca prieten pe Facebook:

© 2009-2012 dr. Veaceslav Stavila. Toate drepturile rezervate